"Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" ceturtā cikla noslēgums.
Liepājas Universitāte sadarbībā ar biedrību “Impact Hub ”, Liepājas izglītības pārvaldi, Liepājas Universitātes attīstības fondu, Liepājas Valsts tehnikumam piedaloties kā informatīvajam atbalstam, šā gada 2. novembrī Liepājas Universitātes aktu zālē organizēja projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004) ceturtā cikla noslēguma pasākumu, kurā dalībnieki prezentēja komisijai četru mēnešu laikā paveikto. Šoreiz studentu padarīto vērtēja Liepājas Universitātes attīstības fonda priekšsēdētājs Uldis Zupa, Liepājas Universitātes docente Inta Kulberga, biedrības “Impact Hub” pārstāvis Roberts Gaižutis, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Pedagoģijas nodaļas vadītāja Baiba Bolšteina, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze, kā arī Liepājas Valsts tehnikuma direktora vietniece stratēģiskās plānošanas un kvalitātes vadības jautājumos Ieva Šmite.
Noslēdzošajā projekta ciklā piedalījās 21 komanda. Šoreiz savus komersantu izaicinājumus studentu komandām bija snieguši SIA “Beaver”, SIA “Iron Haya”, SIA “Ūdensputni”, SIA “Marlin-11”, SIA “Sonido”, IK “Zīles konditoreja”, Liepājas Universitāte, brīvdienu māja “Laimes stari”, viesnīca “Amrita”, SIA “Bernātu Dzintariņš”, SIA “RE KU”, piedzīvojuma parks “Liepājas Tarzāns”. Uzņēmumi dalījās ar kādu problēmu, kas aktuāla katra darbības nozarei, un četru mēnešu laikā studējošie, saņemot atbalstu no mentoriem un profesionāļiem, meklēja labāko risinājumu. Savukārt, studējošie, attīstot savas biznesa idejas, radīja prototipus, piemēram, Liepāju raksturojošiem suvenīriem, koku lapu briketēm, funkcionāliem apģērbu aksesuāriem, depozīta pudeļu savākšanas kastēm.
Komisija lēma, ka pirmo vietu un 700 eiro saņēma:
· Edgars Varnovskis un Reinis Trofimovs, kas pildīja uzņēmuma “Iron Haya”sniegto izaicinājumu par jauna bezpilota zemes drona inovācijas risinājumumiem;
· Enriks Kalns un Žanis Brucis-Meiris – komanda “Green @ DEPO” izstrādāja depozīta pudeļu savākšanas kastu prototipus.
Otro vietu un 500 eiro naudas balvu saņēma:
· Eliass Džeriņš, kas pildīja viesnīcas “Amrita” sniegto izaicinājumu par restorānu apmeklēšanas paradumiem.
· Rebeka Sēlika Stirna un Dāvis Ziemelis, kuri izstrādāja produkta prototipu “AttAch” – funkcionālus apģērba aksesuārus.
300 eiro un trešo vietu ieguva:
· Ēriks Ercums un Mārtiņš Volkovs, kuri pildīja Liepājas Universitātes sniegto izaicinājumu un veidoja video spēli, kas balstīta uz vēstures faktiem.
· Simona Simanoviča un Ričards Rērihs, kuri veidoja vēja zvanu prototipus no Liepājas pludmalē atrastiem dabas materiāliem.
Kā atzīst dalībnieki, projekts IGLS sniedza iespēju iepazīt uzņēmējdarbības pasauli, apmeklēt meistarklases, uzņēmumus, attīstīt inovētspējas. Četru mēnešu garumā ikviens projektā iesaistītais studējošais saņēma 200 eiro stipendiju. Gan stipendija, gan kontaktu loka paplašināšana motivē jauniešus dalībai projektā. Savas idejas jaunieši turpinās attīstīt un realizēt. Vairākiem projekta dalībniekiem komersanta sniegtā izaicinājuma risināšana rezultējās ar darba piedāvājumu konkrētā uzņēmumā.
"Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" projekts drīzumā noslēgsies
Jau šī gada 30. novembrī noslēgsies 15 mēnešus ilgušā projekta IGLS īstenošana, kas tika uzsākts 2022. gada septembrī ar konferenci jauniešiem, kas Liepājas Universitātē pulcēja skolēnus un studentus no dažādām mācību iestādēm.
Kopskaitā projekta dažādās aktivitātēs, pasākumos ir motivēti un iedvesmoti 954 studējošie. No tiem 152 jaunieši, izveidojot 104 komandas, piedalījās kādā no projekta 4 cikliem un risināja komersantu sniegtos izaicinājumus vai realizēja savas biznesa idejas.
IGLS projektā iesaistījās arī dažādu nozaru uzņēmumi, kas sniedza savus izaicinājumus studentu komandām. Katra cikla noslēgumā spēcīgākās komandas saņem naudas balvas. Jautāti par naudas balvu izlietojumu, jaunieši atklāj, ka izmantojuši to ceļojumiem, dažādām apmācībām vai sen kārotām lietām.
Dalība projektā jauniešiem ir sniegusi ieskatu dažādos uzņēmumos, profesijās, biznesa vidē. Kā atzīst paši dalībnieki, ļoti vērtīgas bijušas meistarklases un lekcijas, iespēja tikties un aprunāties ar dažādu nozaru profesionāļiem, kuri snieguši ieteikumus jauniešu biznesa ideju realizācijas un testēšanas procesā vai pildot komersanta sniegtos izaicinājumus.
Kā atzīst paši projekta dalībnieki, piedalīšanās projektā IGLS bija ne tikai iespēja pamēģināt ko jaunu, bet stimuls turpināt piedalīties dažādos projektos, meklēt un saskatīt iespējas, un attīstīt savu personību.
Viena no projekta dalībniecēm Zaiga Ļauduma-Ļaudupa no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas, kura projektā iesaistījās otrajā ciklā, saņēma naudas balvu, ir kļuvusi par Liepājas Universitātes profesionālā bakalaura studiju programmas “Biznesa un organizācijas vadība” studenti. Jauniete turpina attīstīt projektā pieteikto biznesa ideju par ekoloģisku tīrāmo līdzekli. Šobrīd Zaiga strādā, lai izveidotu produktu, kam nebūtu nepieciešams iepakojums.
Ikviens interesents ar informāciju par projektu “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” var iepazīties šeit.
Jau otrajā novembrī norisināsies pēdējā - ceturtā cikla noslēgums, kurā komisija vērtēs dalībnieku prezentācijas par četru mēnešu laikā padarīto. Kā atzīst projekta vadītāja Ieva Bogdane, projekta sākotnēji izvirzītais mērķis, sekmēt studējošo inovāciju pieteikumu īstenošanu, kas attīsta studējošo inovācijas spēju un uzņēmīgumu, t. sk. uzņēmējspēju, risina sabiedrībai vai tās daļai nozīmīgas problēmas, stiprina augstskolu un studējošo sadarbību ar komersantiem un piesaista privāto finansējumu studentu inovāciju programmas īstenošanai, ir sasniegts. Ir prieks, ka projekts IGLS ikvienam studējošajam ir lieliska iespēja jaunu prasmju un kontaktu iegūšanai.
Projekta finansiālais atbalsts gūts no Eiropas Reģionālās attīstība fonda projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004).
Triecienprakse "Digitālo inovāciju parks"
Meistarklase "Es un manas dzīves plāns"
Meistarklase "Biznesa modelēšana-biznesa kanva"
Meistarklase "Pārdošanas meistarība"
Meistarklase "Pašmotivācija un vērtības".
Meistarklase. Artis Daugins "Ticēt trakām idejām".
Noslēdzošais projekta "Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" cikls.
Sākot ar pagājušā gada pirmo septembri lieldraugi Liepājas Universitāte, biedrība Impact Hub Liepāja, Liepājas pilsētas izglītības pārvalde, Liepājas Universitātes attīstības fonds, piedaloties Liepājas Valsts tehnikumam kā informatīvajam atbalstītājam, realizē ERAF projektu “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004).
IGLS projekts sastāv no četriem cikliem, šobrīd tiek realizēts projekta noslēdzošais, ceturtais cikls, kas norisinās no 29. jūnija līdz 28. oktobrim. Katra projekta cikla ilgums ir četri mēneši. Pēdējā projekta ciklā piedalās 32 skolēni un studenti, kas sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Līdz šim jauniešiem ir bijusi iespēja ne tikai attīstīt savas biznesa idejas, pārbaudīt tās praksē, bet projektā apmeklēt arī dažādas meistarklases un lekcijas, saņemt mentoru atbalstu.
Pirms katra cikla jaunieši, kas vēlas piedalīties projektā, sagatavo prezentāciju par savu ideju un iepazīstina ar potenciālo risinājumu komersanta sniegtajam izaicinājumam. Noslēdzošajā ciklā izaicinājumus sagatavojuši dažādu nozaru uzņēmumi, piemēram, “Iron Haya”, “Marlyn 11”, “Beaver”, “Laimes stari”, “Hotel Amrita”, “Bernātu Dzintariņš”, “Zīles konditoreja”, “REKU”, “Sonido”, “Liepājas Tarzāns”, “Ūdensputni”. Ikvienam projekta dalībniekam tā ir iespēja iepazīt dažādas nozares, profesionāļus, kā arī saņemt ikmēneša stipendiju 200 eiro apmērā.
IGLS projekta dalībnieki kā vērtīgāko šajā projektā min iespēju iegūt jaunus kontaktus, iegūt zināšanas. Vairāki jaunieši pēc dalības projektā, kur risinājuši komersanta izaicinājumu, saņēmuši un pieņēmuši darba piedāvājumus no konkrētiem uzņēmumiem.
Liepājas Universitātes studente Džeina Helēna piedalījās projekta pirmajā ciklā, kā arī piedalās projekta ceturtajā ciklā. Savukārt, studenti Reinis un Edgars jau saņēmuši darba piedāvājumu. Dalībnieki par projektu uzzina gan no sociālajiem tīkliem, gan no draugiem, skolas vai studiju biedriem.
Projekta īstenošanas laiks ir 15 mēneši sākot no 01.09.2022. līdz 30.11.2023., kur jauniešiem ir iespēja četru mēnešu garumā, piedaloties projekta aktivitātēs, saņemt ikmēneša stipendiju EUR 200.00 apmērā un attīstīt savas uzņēmējprasmes un inovētspējas.
Projekta finansiālais atbalsts gūts no Eiropas Reģionālās attīstība fonda projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004).
Meistarklase "Organizācijas izaugmses sasniegumi"
Sācies ir ceturtais projekta "Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS"cikls
Meistarklase-Individuālais koučings
Meistarklase-Jaunu ideju ģenerēšana
Meistarklase-Laika menedžments
"Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" trešā cikla noslēgums.
Šā gada 20. un 21. jūnijā Liepājas Universitātē norisinājās projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” trešā cikla noslēgums. Projektu IGLS realizē Liepājas Universitāte kā projekta vadošais partneris un Impact Hub Liepāja, Liepājas Izglītības pārvalde, Liepājas Universitātes attīstības fonds, un informatīvais atbalstītājs Liepājas Valsts tehnikums. Projekta dalībnieki - studenti un skolēni, kas sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu, prezentēja četru mēnešu laikā padarīto. Noslēguma prezentāciju pasākumu divu dienu garumā vadīja ētera personība Uģis Joksts.
Projektā kopā ir četri cikli, kur katra cikla sākumā dalībnieki prezentē savu ideju vai iespējamo risinājumu komersanta sniegtam izaicinājumam, savukārt noslēgumā prezentē padarīto. Piedaloties projektā jaunieši četru mēnešu garumā saņem stipendiju 200 eiro apmērā.
Noslēguma prezentācijas izvērtē žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Liepājas Universitātes Vadības un sociālo zinātņu fakultātes dekāne Inta Kulberga, Liepājas Universitātes attīstības fonda pārstāvis Uldis Zupa, Impact Hub Liepāja pārstāvis Roberts Gaižutis, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Izglītības pārvaldes pārstāve Līva Vilciņa, Liepājas Valsts tehnikuma pārstāve Madara Anete Auna, kā arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze.
Komersantu izaicinājumu risināšanā pirmo vietu ieguva un 600 eiro saņēma komanda “ĒDKS”. Komandas dalībnieks Imants Mincenbergs četru mēneši garumā strādāja pie ēku drošības un kontroles sistēmas izveides. 400 eiro un otro vietu saņēma Liepājas Universitātes studentu komandas “Virtuālā laboratorija priekšgalsistēma”, kuras dalībnieki Normunds Zauls un Dmitrijs Leps izstrādāja vietni interaktīviem darbiem un “Virtuālā laboratorija aizmugursistēma”, kuras komandas sastāvā ir Krists Straupenieks un Artis Gailis, un abi strādāja pie iespējas laboratorijas darbus veikt tiešsaistē. Trešo vietu un 300 eiro ieguva Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles studente Ieva Landmane, kura pildīja Liepājas Nodibinājuma “Centrs Marta” sniegto izaicinājumu.
Savas idejas izstrādē galveno balvu un 600 eiro saņēma Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina viudsskolas audzēknis Rihards Kovaļskis ar ideju par funkcionālu palīgierīci laivas motora uzglabāšanai, novietošanai un pārvadāšanai - “Go&Fish”. Otro vietu un 400 eiro ieguva Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Ieva Sofija Stendere ar ideju “Re!Konstrukcija” par otrās iespējas došanu lietotiem ādas apģērbiem, kurus pārveidot, apgleznot un piešķirt tiem jaunas vēsmas. Trešo vietu un 300 eiro balvu ieguva Adriana Elizabete Lešinska, kura mācās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā un projektā attīstīja ideju par spēli, kas balstīta uz latviešu mitoloģiju.
Projekts “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004) tiek īstenots 15 mēnešu garumā laika periodā no 01. 09. 2022. līdz 30. 11. 2023. Projektā var iesaistīties visu līmeņu un programmu studenti Liepājā, kā arī vidusskolēni, kas sasnieguši 18 gadu vecumu.
Ikviens interesents ar informāciju par projektu “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” var iepazīties šeit.
Praktiskā pētniecība biznesā
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.